Etkinlik Ve Organizasyonlar

İHKİB OKULLARI AÇILIŞ TÖRENLERİ

İHKİB AVCILAR Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi – İHKİB Eğitim Komitesi Başkanı Sn. Timur Bozdemir ‘in iştirakiyle yeni öğretim yılı açılışı gerçekleştirildi.

 

İHKİB KAĞITHANE Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi – İHKİB EĞİTİM VAKFI Genel Sekreteri Sn. Süleyman Çakıroğlu’ nun iştirakiyle yeni öğretim yılı açılışı gerçekleştirildi.

 

İHKİB OKULLARI MEZUNİYET TÖRENİ

İHKİB okulları mezuniyet töreni 13 Haziran 2019 tarihinde İHKİB Yönetim Kurulu Üyeleri, TİM Başkanı, MEM İl ve İlçe yöneticileri, Dernek ve Sektör temsilcileri ve öğrenci velilerinin de  katılımı ile gerçekleşmiştir.

 

Tekstil ve Hazırgiyim sektörünün eğitimli işgücü ihtiyacını karşılamak için Milli Eğitim Bakanlığı ve İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İTKİB) arasında imzalanan protokoller ile hayata geçirilen okullardan mezun olan 550 öğrenci daha sektöre merhaba demiştir.

 

Sektöre “merhaba” diyenlerin; 180’i Kağıthane İHKİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 57’si Yenibosna İHKİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 125’i Avcılar İHKİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 50’si Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İHKİB Moda Tasarım Teknolojileri Bölümü, 24’ü Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi / MYO Tekstil Programı İHKİB Giyim Üretim Teknolojisi Dalı’ndan mezun olmuşlardır.

 

Büyük bir coşkuyla gerçekleşen İHKİB Okulları Mezuniyet töreninde; İHKİB Okullarından mezun olup dereceye giren öğrencilere her yıl olduğu gibi bu sende de ödül verildi. Törende, öğrenciler mezuniyet belgelerini YK üyelerinden alırken dereceye giren öğrencilerin ödülleri İHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gültepe ve TİM Başkanı İsmail Gülle tarafından verildi. Törende, TİM Başkanı İsmail Gülle aynı ödül kadar ödülü TİM tarafından verilmesi sözünü verdi.

 

SEKTÖR ÖĞRENCİ BULUŞMALARI

İHKİB yönetim kurulu, mesleki eğitime verdiği destek kapsamında İHKİB Protokol okullarında düzenlediği etkinlikler ile yönetim kurulu üyeleri ile öğrencileri buluşturdu. Bu çerçevede öğrencilerin mesleki eğitimlerinin önemi ve beceri sahibi nitelikli iş gücünün sektöre kazandırılmasının önemi anlatıldı. İyi uygulama örnekleri eşliğinde yapılan sunumlarda öğrencilerin eğitimlerinde kazandıkları beceri ile sektörde kendilerini fırsatların beklediği üzerinde durularak sektörün öğrenciler üzerindeki pozitif algısının güçlendirilmeye çalışıldı.

 

Bu çerçevede 2019 yılı Şubat ve Mart aylarında;

 

Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Haldun Boz
İHKİB Yenibosna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Timur Bozdemir/Mehmet Selçuk Kaya
İHKİB Kağıthane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
İHKİB Avcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
 Hayrettin Gümüşkaya/Müge Hepyüksel Keçik
 Jale Tunçel/Mithat Samsama

 

Okul öğrencileriyle bir araya gelmişlerdir.

 

Okul Açılış Törenleri 2021

İHKİB ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında; 09.06.2016 tarihinde “Mesleki ve Teknik Eğitimin Sürdürülebilir Gelişiminin Sağlanmasın İş birliği Protokolü” imzalanmıştır. Protokol kapsamında destek verilen İHKİB Okulları:

 

• Avcılar İHKİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

• Kağıthane İHKİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

• Yenibosna İHKİB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

• Küçükçekmece Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi / İHKİB Moda Tasarım Teknolojileri Alanı

• Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi / İHKİB Moda Tasarım Teknolojileri Alanı

 

Protokol kapsamında yapılanlar; İHKİB okullarında ki 500 öğrenciye başarı ve ihtiyaç burs imkanı, Moda Tasarım Teknolojisi alanı öğretmenlerinden 250 öğretmenin, her yıl mesleki yeterliliklerinin geliştirilmesine ilişkin eğitim verilmesi, her yıl 100 öğrencinin mesleki yaratıcılıklarının geliştirilmesine yönelik eğitim verilmesi, her yıl İHKİB Okulları Mezuniyet Töreni düzenlenmesi, Sektör Öğrenci Buluşmaları düzenlenmesi, protokol okulları ihtiyaçları, makine, donanım ve usta öğretici desteği sağlanması, öğrencilerin staj yerleştirme ve işe yerleştirilmelerine destek olunmaktadır.

 

Müge Hep Yüksel Keçik – İHKİB Avcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde konuşma yapmıştır.

“Açılış konuşmasında değerli öğrencilerimize seslenen Müge Hanım, okullarımızdan yetişen değerli öğrencilerimizin sektörümüz açısından ne derece önemli olduğundan bahsetmiş, kadın istihdamının iş hayatı açısından önemini vurgulamıştır.

Öğrencilerin eğitim sürecinde sürekli eğitime açık ve yeni şeyler öğrenmeye adapte olmaları gerektiğini iletmiştir. Son sınıf öğrencilerinin staj dönemlerinin öneminden bahseden Müge Hanım, okulumuzun tüm öğrencilerine başarılar dilemiştir.”

 

Mithat Samsama – İHKİB Yenibosna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde konuşma yapmıştır.

“Mithat Bey Açılış konuşmasında ; İHKİB olarak eğitimin yıldızı olarak gördüğümüz tüm okullarımızı çok önemsediğimizi, mesleki eğitimin kalitesinin arttırılması yönünde maddi ve manevi desteklerimizin devam edeceğini dile getirmiştir. Ayrıca mezun öğrencilerimizin istihdam anlamında desteğe ihtiyaçlarının olması halinde sektörde istihdam edilmesi anlamında her daim yanlarında olduğumuzu belirtmiştir.

İHKİB Eğitim Vakfı sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
Kabul et Reddet