Genel Sekreterlik

Süleyman ÇAKIROĞLU

1964 yılında Trabzon’un OF ilçesinde doğan Süleyman ÇAKIROĞLU İlk, Orta ve Lise eğitimini Of’ta tamamladıktan sonra ön lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Giresun Eğitim Yüksekokulu’nda 1984 yılında tamamladıktan sonra lisans eğitimini, Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde 1989 yılında tamamlamıştır.


1984 – 1985 yılları arasında Millî Eğitim Bakanlığı’nda öğretmenlik yapan Süleyman ÇAKIROĞLU, 1990 yılında Uzman Yardımcısı olarak başladığı İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nde (İTKİB) Uzman, Şef, Şube Müdürü, Genel Sekreter Yardımcısı T. ve Genel Sekreter T. olmak üzere her kademede 29 yıl görev yapmıştır.


Haziran 2018 tarihinde, İHKİB Eğitim Vakfı Genel Sekreterliği görevine atanan Süleyman ÇAKIROĞLU, İHKİB’in eğitim projeleri başta olmak üzere İHKİB Eğitim Vakfı bünyesindeki İHKİB Kariyer ile sektörün iş gücü ihtiyacına yönelik çalışmalar, İHKİB Akademi ile başta hazır giyim sektörünün eğitilmiş iş gücü ihtiyacını gidermeye yönelik eğitimler, kurslar seminerler, Birlik Turizm Seyahat Acentesi ile İhracatçı Birliklerinin ve TİM’in yurt içi ve yurt dışı organizasyonlarının biletleme, konaklama, transfer gibi işlerinin yürütülmesi işlerini koordine etmektedir. Süleyman ÇAKIROĞLU, Haliç Üniversitesi ve Beykent Üniversitesi danışma kurulu üyesi olup ayrıca Trabzonspor Kulübü, Çakıroğlu Eğitim ve Kültür Derneği, Of Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Trabzon Lisesinden Yetişenler Derneği gibi bir çok sivil toplum kuruluşuna da üyedir.

İHKİB Eğitim Vakfı sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
Kabul et Reddet