Genel Sekreterlik

Süleyman ÇAKIROĞLU

Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Giresun Eğitim Yüksekokulu’ndan 1984 yılında mezun olduktan sonra lisans eğitimine Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde devam etmiş ve 1989 yılında mezun olmuştur.

 

1984 – 1985 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmen olarak hizmet veren Süleyman ÇAKIROĞLU, 1990 yılında Uzman Yardımcısı olarak göreve başladığı İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nin (İTKİB) Uzman, Şef, Şube Müdürü, Genel Sekreter Yardımcısı T. ve Genel Sekreter T. olmak üzere her kademesinde 29 yıl görev yapmıştır.

 

Haziran 2018 tarihinde, İHKİB Eğitim Vakfı Genel Sekreterliği görevine atanan Süleyman ÇAKIROĞLU Trabzonspor Kulübü, Çakıroğlu Eğitim ve Kültür Derneği, Of Hayrat Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Trabzon Lisesinden Yetişenler Derneği gibi bir çok sivil toplum kuruluşuna üyedir.

 

1964 yılında Trabzon’un OF ilçesinde doğan Süleyman ÇAKIROĞLU evli ve dört çocuk babasıdır.

İHKİB Eğitim Vakfı sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
Kabul et Reddet