Burslar

Burslar

 

Ülkemizin ihracatta öncü sektörü hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün güçlü kuruluşu İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB)’in 1998 yılında kurduğu İHKİB Eğitim Vakfı; bir taraftan sektörün nitelikli iş gücü ihtiyacının karşılanmasına yönelik işlevler yaparken diğer taraftan da sektörün önemi eğitilmiş iş gücü kaynaklarından olan Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Moda Tasarım Teknolojilerinde verilen eğitimlere dair Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile iş birliği içinde çalışmaktadır.

Bu çerçevede, MEB’le yaptığı “Mesleki ve Teknik Eğitimin Sürdürülebilir Gelişiminin Sağlanması Protokolü” çerçevesinde protokol okullarına destek olmakta ve bu okullarda öğrenim gören öğrencilere belirli kriterler çerçevesinde karşılıksız burs vermektedir.

Bu kapsamda, İHKİB Eğitim Vakfı 2000 yılından 2015 yılına kadar 5.094 öğrencimize karşılıksız burs vermiştir.

2016-2021 yılları arasında yukarıda bahse konu protokol hükümlerine göre İHKİB protokol okullarında Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilgili bölümlerinde öğrenim gören toplam 2.500 öğrenciye ihtiyaç ve başarı kriterlerine göre İhtiyaç ve Başarı Bursu verilmiştir.

 

Halen, İHKİB Protokol Okulları Hazırgiyim ve Tekstil bölümlerinde okuyan, başarılı öğrencilerin yanı sıra maddi yetersizlikleri nedeni ile öğrenimlerini sürdürmekte zorlanan belirli sayıdaki öğrenciye karşılıksız öğrenim bursları vermeye devam etmektedir.

İHKİB Eğitim Vakfı sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
Kabul et Reddet