İHKİB Kariyer

İHKİB Kariyer

 
 
 
Hazır giyim ve konfeksiyon sektörü; ülkemiz ihracatına önemli oranda katkı sunmakta, yarattığı katma değer, sağladığı dış ticaret fazlası ve yarattığı istihdam ile ülkemizin önemli imalat sanayi kollarından biri olarak öne çıkmaktadır.

 

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), hazır giyim ve konfeksiyon sektöründe faaliyet gösteren üye sayısı, üyelerinin yaptığı toplam ihracatın ülke ekonomisindeki payı, yaptığı etkinlikler ve en önemlisi ortaya koyduğu vizyonla ülkemizin önemli kuruluşlarından biridir.

 

1986 yılında kurulan ve ülkemiz hazır giyim ve konfeksiyon sektör ihracatının yaklaşık %75’i üyeleri tarafından gerçekleştirilen İHKİB’e, İstanbul ve çevresinde yerleşik on binin üzerinde ihracatçı firma üyedir.

 

İHKİB’in yol haritasını belirleyerek yapacağı eylemleri içeren Vizyon Belgesi çerçevesinde yapacağı stratejik hamleleri gerçekleştirebilmek için sektörün ihtiyaç duyduğu eğitilmiş nitelikli iş gücünün bir an önce sektör ile buluşturulmasına aracılık etmesi için kullanılacak enstrümanlardan biri de insan kaynakları portalı niteliğindeki www.ihkibkariyer.com'dur.

 

Sektörün eğitilmiş iş gücü ihtiyacını protokol yaptığı Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinden mezun meslek sahibi gençler ve düzenlediği meslek edindirme kursları ile karşılamayı hedefleyen İHKİB, bu amaca yönelik olarak MEB Halk Eğitim Merkezleri, İŞKUR, İSMEK ve sektörel derneklerle iş birliği yapmaktadır. Bu anlamda, İHKİB Kariyer İŞKUR’dan özel istihdam bürosu yetkisi almış ve kendine ait insan kaynakları portalını sektörün hizmetine sunmuştur.

 

1995 yılından itibaren eğitime verdiği desteği ve önemi giderek arttıran İHKİB, mesleki eğitime ilişkin MEB’le yaptığı protokoller, düzenlediği yarışma ve etkinliklerle eğitim, istihdam ve katma değerli üretim prensibi ile sektörün nitelikli insan gücü ihtiyacını karşılamayı hedefleyerek “ihkibkariyer.com” portalını üyelerinin ve sektörün bir parçası olmayı hedefleyen sektör mensuplarının hizmetine açmıştır.

 

 
İHKİB Kariyer KARİYER FAALİYETLERİMİZ
İHKİB Kariyer 23/11/2015 tarihinde İŞKUR onaylı “Özel İstihdam Bürosu” olarak “İHKİB Eğitim Vakfı Danışmanlık İktisadi İşletmesi” adı altında faaliyetlerine başlamıştır. Kurulduğu tarihten günümüze hazır giyim ve tekstil firmalarının personel bulma süreçlerine destek olan kurumumuz, iş arayanlara ait ilanların www.ihkibkariyer.com web sitesi üzerinden duyurulmasını sağlamaktadır. İHKİB Kariyer işveren ile iş arayanlar arasında köprü vazifesi görerek sektörümüze destek vermeye devam edecektir.
 
İHKİB Kariyer ÜCRETSİZ İŞ İLANLARI
Hazır giyim ve tekstil sektöründe faaliyet gösteren 10.000 üzerindeki firmanın çalışan ihtiyacını ücretsiz iş ilanlarımız ile karşılamayı hedefliyoruz. Siz de ilanlarınızı ücretsiz olarak sitemizde yayınlayabilir, kariyer uzmanlarımızın desteği ile aradığınız nitelikli çalışanlara ulaşabilir veya hem iş verenlerin hem de adayların ihtiyaçlarına özel çözümler üretebilirsiniz.

Yapacağınız tek şey özgeçmişinizi oluşturarak size uygun iş ilanlarına başvuru yapmak veya sitemizde yer alan ilanlara hemen başvurup firmanıza uygun nitelikteki personeli bulmak için www.ihkibkariyer.com'a üye olmaktır.

Özellikle hazırgiyim ve konfeksiyon ile tekstil sektörlerine özel hazırlanan insan kaynakları platformu uzman kadrosu ile halihazırda sektöre ücretsiz hizmet vermeye devam etmektedir.
İHKİB Eğitim Vakfı sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
Kabul et Reddet